Jeff Bezos vs Elon Musk: Czy AI ma potencjał zniszczenia cywilizacji?

Jak wypromować się przez 90 dni na Twitterze
12 kwietnia, 2023
Jak przestać sprzedawać swój czas?
18 czerwca, 2023

Jeff Bezos vs Elon Musk: Czy AI ma potencjał zniszczenia cywilizacji?

Jeff Bezos: Hej, Elon, miło cię widzieć. Jak leci?

Elon Musk: Hej Jeff, też miło cię widzieć. Idzie całkiem dobrze, po prostu jak zwykle zajęty SpaceX i Teslą. Jak o tobie?

Jeff Bezos: To samo tutaj, Amazon sprawia, że ​​jestem dość zajęty. Ale chciałem cię o coś zapytać. Czy uważasz, że sztuczna inteligencja ma potencjał zniszczenia cywilizacji?

Elon Musk: O tak, zdecydowanie. Sztuczna inteligencja jest jednym z najważniejszych problemów, przed którymi stoimy jako cywilizacja. To jak przyzywanie demona.

Jeff Bezos: Co przez to rozumiesz?

Elon Musk: Cóż, sztuczna inteligencja jest niesamowicie potężna i może zdziałać wiele dobrego, ale jeśli nie będziemy ostrożni, może również wyrządzić wiele szkód. To trochę jak dżin w butelce. Jeśli nie upewnimy się, że jest to zgodne z ludzkimi wartościami, może stać się nieuczciwe i spowodować wiele szkód.

Jeff Bezos: To dobra uwaga. Ale nie sądzisz, że możemy to kontrolować i upewnić się, że nie stanie się zagrożeniem?

Elon Musk: Myślę, że z pewnością możemy spróbować, ale będzie to ogromne wyzwanie. Sztuczna inteligencja rozwija się tak szybko, że trudno za nią nadążyć. Poza tym zawsze znajdą się ludzie, którzy będą chcieli go wykorzystać do niecnych celów.

Jeff Bezos: To prawda. Jak myślisz, co powinniśmy zrobić, aby sztuczna inteligencja nie stała się zagrożeniem?

Elon Musk: Cóż, jest kilka rzeczy, które możemy zrobić. Po pierwsze, musimy upewnić się, że sztuczna inteligencja jest zgodna z ludzkimi wartościami. Musimy również zachować przejrzystość w kwestii rozwoju i wykorzystania sztucznej inteligencji. I musimy mieć jakieś ramy regulacyjne, aby zapewnić, że jest używany etycznie.

Jeff Bezos: To wszystko są dobre punkty. Ale czy nie sądzisz, że sztuczna inteligencja może być również siłą służącą dobru?

Elon Musk: Oczywiście. Sztuczna inteligencja może rozwiązać niektóre z naszych największych problemów, takie jak zmiany klimatu i choroby. Ale musimy się upewnić, że jest rozwijany w sposób przynoszący korzyści wszystkim, a nie tylko kilku potężnym firmom lub osobom.

Jeff Bezos: Nie mogłem się bardziej zgodzić. Co dalej z tobą i sztuczną inteligencją?

Elon Musk: Cóż, zawsze pracuję nad nowymi projektami AI. Ale teraz skupiam się na rozwijaniu sztucznej inteligencji, która jest bezpieczna i korzystna dla wszystkich. Dlatego założyłem OpenAI, aby upewnić się, że tworzymy nie tylko potężną sztuczną inteligencję, ale także etyczną sztuczną inteligencję.

Jeff Bezos: To naprawdę godne podziwu. Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że sztuczna inteligencja ma potencjał głębokiej zmiany świata i to od nas zależy, czy zmiana będzie pozytywna.

Elon Musk: Oczywiście. To duża odpowiedzialność, ale myślę, że sprostamy wyzwaniu.

Rozmowa oczywiście nie miała miejsca, ale pokazuje nam to jakie są możliwości.

Jeśli nikt nie wie, że istniejesz, nikt nie może od Ciebie kupować, bez względu na to, jak dobre są Twoje produkty lub usługi.

Czy chcesz więcej ruchu?

Cześć, jestem Krzysiek.

Jestem zdeterminowany, aby mój biznes się rozwijał.
Moje pytanie brzmi: czy będzie to także TWÓJ BIZNES?

 

24marketing kluczbork

reklama kluczbork